Viena iš svarbiausių SEO dalių, gal netgi pati svarbiausia yra vidinis optimizavimas. Trumpai tariant, tam, kad Jūsų svetainė patiktų paieškos sistemoms – ji turi būti sutvarkyta. Sutvarkyta reiškia tai, kad ji turi veikti greitai, joje nebūtų arba būtų kuo mažiau techniniu klaidų, būtų teisingas ir tinkamas turinys, kuris būtų teisingai struktūrizuotas, o kodo funkcijos būtų pritaikytos ir naudojamos. Tik susitvarkę namuose, jūs išėję į viešumą galite tikėtis, kad toje viešumoje atrodysite gerai. Išorinė optimizacija gali būti padaryta puikiai, tačiau jei „Google“ matys problemų svetainėje – norimų rezultatų greičiausiai nepasieksite.

Atlikdami vidinę optimizaciją mes išsianalizuojame svetainę ir imamės reikiamų veiksmų tam, kad ji būtų parengta taip, kad patiktų paieškos sistemai „Google“. Jeigu reikia – kartu su serverio administratoriais ieškome optimalios svetainei serverio konfigūracijos. Jeigu reikia – dirbame su jūsų programuotojais ar atliekame programavimo darbus patys tam, kad būtų ištaisytos techninės svetainės klaidos, galime restruktūrizuot svetainę ir parengti tinkamo turinio planą arba patys įgyvendinti ir turinio kūrimą.

Atlikus vidinę optimizaciją, galite būti tikri, kad tiek technine, tiek ir turinio prasme jūsų svetainė „patiks“ paieškos sistemoms ir jos vertins ją teigiamai. Žinoma, vien gerai sutvarkytos svetainės pergalei prieš konkurentus „Google“ pozicijose nepakaks, tačiau tai bus labai geras startas.